sobota 19. ledna 2008

Sony Reader v Čechách

Tento příspěvek navazuje na můj předchozí článek o Readeru. Ozvalo se mi několik čtenářů s otázkami na téma Reader a Češi. Hlavně jak ho zde získat a jak na české fonty.

Sony stále nabízí Reader jen v Americe. Pokud nejste šťastlivci, kteří tam mají cestu, budete při koupi Readeru odkázáni na nějaký e-shop. Najdou se i takové, které zboží posílají do Evropy. Nechci dělat reklamu jednomu konkrétnímu, ale osvědčený je třeba bhphoto. Možná ještě stojí za úvahu, jaký Reader koupit. Aktuální verze PRS-505 se od původní PRS-500 liší designem, o něco rychlejším a kontrastnějším displayem (údajně), podporou mass-storage. Super. Naneštěstí se jej zatím nepovedlo hacknout, takže nám v něm chybí české fonty! Snad se to brzy změní. Očekává se, že Sony vydá nový firmware, mj. s lepší podporou PDF, a pak se v něm budeme moct konečně šťourat i my. Do té doby nám nezbývá než embedovat fonty přímo do LRF přes BookDesigner. Teda možná kecám, s mou 500 to totiž nepotřebuji :-)

Tak si říkám, jestli neuvážit koupi starší, osvědčené verze. Nová 505 stojí $300, nová 500 se teď v obchodech prodávala za $200, ale čekám, že ji už neseženete. A co to zkusit s novým či použitým kouskem přes eBay? Tam by to šlo i kolem $100....

Lidi, pište své poznatky s Readerem ostatním, třeba sem do komentáře. Určitě to ocení. Nebo co založit český thread na MobileReadu? Mimochodem, ve čtvrtek jsem v metru poprvé zahlíd dalšího člověka s Readerem. Měl stříbrnou 505. Akorát jsem vystupoval a byl jsem v takovém šoku, že než jsem se z něj vzpamatoval, stál jsem venku a metro odjíždělo. Škoda.

O čtečkách elektronických knih se teď mluví o dost víc než dřív, hlavně díky uvedení Kindlu od Amazonu. Oproti našemu Readeru má wifi připojení, takže si můžete kupovat knížky přímo z něj. Jen ten design se moc nepovedl ;-) . Komentář k němu měl i šéf Applu, Steve Jobs:

"It doesn't matter how good or bad the product is, the fact is that people don't read anymore... The whole conception is flawed at the top because people don't read anymore."

Takže pokud jste dočetli až sem, jste patrně členy vymírajícího druhu...

Žádné komentáře: